Fundusze unijne

Innowacyjne rozwiązania IT dzięki funduszom unijnym

Skutecznie wykorzystujemy fundusze unijne do tworzenia autorskich rozwiązań IT, Dzięki innowacyjnym technologiom dostarczamy nowoczesne systemy dla biznesu i sektora publicznego, odpowiadając na dynamicznie zmieniające się potrzeby naszych klientów.

CSL Warden

Cyber Security Lab spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi projekt pn.: „Realizacja przez Cyber Security Lab sp. z o. o. prac B+R zmierzających do opracowania autorskiego interfejsu kryptograficznego CSL Warden”, który jest dofinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, działanie 1.1 Badania i innowacje.Celem projektu jest przeprowadzenie prac B+R pozwalające na opracowanie innowacji na skalę międzynarodową, tj. opracowania autorskiego interfejsu kryptograficznego CSL WardenProjekt polega na wykonaniu szeregu prac o charakterze badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, których efektem finalnym będzie prototyp interfejsu kryptograficznego CSL Warden – zabezpieczającego komunikację, wymianę danych i dane, ograniczając przy tym czynnik ludzki do minimum. Będzie to rozwiązanie na styku oprogramowania, kryptografii, szyfrowania zorientowane na zabezpieczenie wrażliwych danych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Rozwiązanie będzie mogło być wykorzystane przez szerokie grono klientów m. in.: software house’y / integratorów / twórców systemów informatycznych, praktycznie wszystkie podmioty / instytucje a także samych użytkowników.W ramach projektu zaplanowano prace B+R podzielone na dwa etapy, na które składa się 10 zadań. Etap pierwszy obejmuje badania przemysłowe (7 zadań), służące opracowaniu algorytmów i protokołów wraz z metodami i standardami do zastosowania w projekcie. Etap drugi obejmować będzie prace rozwojowe (3 zadania) i pozwoli na wytworzenie finalnego prototypu gotowego rozwiązania. Zadania realizowane w ramach projektu:
  1. Opracowanie bezpiecznego algorytmu logowania, rejestracji i autoryzacji
  2. Opracowanie koncepcji modułu szyfrującego w zakresie przechowywania materiału kryptograficznego
  3. Opracowanie architektury bezpiecznego przechowywania danych po stronie serwera
  4. Opracowanie koncepcji modułu szyfrowania w zakresie udostępniania materiału kryptograficznego
  5. Opracowanie autorskiego modułu interfejsu zintegrowanego z HSM
  6. Opracowanie koncepcji korelacji prywatnych sieci wirtualnych/proxy z opracowywanym systemem
  7. Wytworzenie pierwszych prototypów dla opracowanych modułów oraz ich testy w warunkach laboratoryjnych
  8. Opracowanie kompletnego schematu architektury logicznej i fizycznej systemu
  9. Opracowanie kompletnego schematu biznesowego systemu
  10. Opracowanie finalnego prototypu 
Projekt zostanie zrealizowany w okresie 02.2025 – 07.2026 r. Wysokość kosztów kwalifikowanych (łączny koszt projektu) to 2 321 350,00 zł, natomiast wartość dofinansowania to: 1 634 800,00 zł.#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie